Implantologia

Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów na zachowanie pięknego, naturalnie wyglądającego uśmiechu na dłużej, są implanty stomatologiczne. Dzięki nim, możliwa jest rekonstrukcja uzębienia, niezależnie od tego, czy konieczne jest odbudowanie jednego, czy kilku zębów.

Implant stanowi niewielki wkręt wykonany z tytanu, mocowany w dziąśle. Ma on za zadanie imitować anatomiczny korzeń, na którym zostanie odbudowany ząb. Dzięki tak silnemu połączeniu zębów na implantach z dziąsłem, możliwe jest uzyskanie funkcjonującego w naturalny sposób uzębienia, które nie powoduje dyskomfortu u pacjenta.

Przebieg zabiegu

W każdym przypadku, przeprowadzenie zabiegu wszczepiania implantów powinno być poprzedzone szczegółowym wywiadem z pacjentem. Można wyróżnić cztery podstawowe etapy, składające się na cały proces odbudowy uzębienia.

Pierwszym z nich jest konsultacja pacjenta ze specjalistą. Podczas takiego spotkania, określa się warunki kostne pacjenta, niezbędne do mocowania wkrętów. Stan dziąseł ocenia się poprzez zdjęcie pantomograficzne. W sytuacji, gdy u osoby poddającej się zabiegowi wystąpił zanik kości, lekarz może wytworzyć ją na nowo.

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu mocowania implantów, kolejnym etapem jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, podczas której nawierca się kości i mocuje tytanowe wkręty.

Po odpowiednim czasie, niezbędnym do przyjęcia przez organizm wszczepianych elementów oraz wygojeniu się dziąseł, przeprowadzana jest obudowa protetyczna, dostosowana do barwy i kształtu naturalnych zębów pacjenta.

Ostatnim elementem zabiegu jest konsultacja, która ma na celu ocenę zastosowanego rozwiązania oraz skontrolowanie stanu zdrowia pacjenta.

Zalety implantów stomatologicznych

Metoda ta jest bezbolesna, ponieważ pacjent zostaje znieczulony miejscowo. Zabieg nie ma także wpływu na wymowę oraz rysy twarzy. Najbardziej istotną kwestią jest fakt, iż osoba korzystająca z zabiegu zyskuje trwałe, naturalnie wyglądające uzębienie, które gwarantuje jej komfort na co dzień i podnosi samoocenę. Warto jednak pamiętać, że przed jego wykonaniem należy skonsultować się ze specjalistą, dlatego zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego w Tychach.

 
Fatcow review is based on customer testimonials and is listed on the Best Web Hosting Reviews site.
Joomla Template designed by Best Cheap Hosting

Prodent Ewa Surman-Nowak | ul. Bohaterów Warszawy 12, 43-100 Tychy

E-mail: stomatologiaprodent@op.pl | Tel. 516 059 450