Email Drukuj

Endodoncja

Wykonywane głównie w przypadku występowania chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych leczenie kanałowe to kolejna dziedzina stomatologii, którą zajmuje się nasz gabinet dentystyczny. Bez wątpienia endodoncja jako metoda mniej inwazyjna to rozwiązanie lepsze niż ekstrakcja zęba i następujące po niej wszczepienie implantu czy umieszczenie protezy. Dzięki niej pacjent ma szansę zachować swoje naturalne uzębienie.

Procesem, który najczęściej prowadzi do leczenia kanałowego jest próchnica zęba, która nieleczona odpowiednio szybko powoduje zapalenie miazgi zęba i silny ból. Działania z zakresu endodoncji obejmują kość korzeniową zęba oraz późniejszą odbudowę korony zęba.

W naszym gabinecie stomatologicznym w Tychach leczenie kanałowe wykonywane jest podczas jednej wizyty, która poprzedzona jest kontrolą oraz odpowiednimi badaniami, umożliwiającymi dalsze postępowanie stomatologiczne.

Każdorazowo naszym pacjentom podajemy znieczulenie miejscowe, które zapobiega dolegliwościom bólowym w trakcie zabiegu endodontycznego. Następnie stomatolog, korzystając z mikroskopu, usuwa zakażoną bakteriami miazgę i w jej miejsce umieszcza specjalnie przygotowany materiał światłoutwardzalny, który uniemożliwia dalsze przedostawanie się bakterii do kanału zębowego.

 
Fatcow review is based on customer testimonials and is listed on the Best Web Hosting Reviews site.
Joomla Template designed by Best Cheap Hosting

Prodent Ewa Surman-Nowak | ul. Bohaterów Warszawy 12, 43-100 Tychy

E-mail: stomatologiaprodent@op.pl | Tel. 516 059 450