Chirurgia stomatologiczna

Niejednokrotnie wizyta w gabinecie dentystycznym wiąże się z przeprowadzeniem bardziej skomplikowanych zabiegów. Wiele z nich może wykonać jedynie chirurg stomatolog, który posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności. Jest jedną z dwóch specjalizacji stomatologicznych, których uzyskanie w kraju jest honorowane przez inne państwa członkowskie Unii Europejskiej. Dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej.

Czym jest chirurgia stomatologiczna? Jest to jedna z najobszerniejszych specjalizacji z zakresu stomatologii. Zajmuje się wszelkimi schorzeniami powstającymi w obrębie jamy ustnej, które wymagają leczenia operacyjnego. Często kojarzona jest z wyrywaniem zębów, jednak zakres tej dziedziny jest znacznie bardziej szeroki. Do głównych zabiegów wykonywanych w obrębie chirurgii stomatologicznej, należą m.in.:

  • ekstrakcja zębów - szczególnie tych, na które nie ma miejsca w jamie ustnej,
  • leczenie przetok ustno-twarzowych,
  • przygotowanie jamy ustnej do zabiegów protetycznych,
  • usuwanie korzeni zębowych,
  • sterowana regeneracja tkanek - odtwarzanie przyzębia.


Istnieje błędne przekonanie, że chirurgia stomatologiczna obejmuje jedynie usuwanie zębów. Należy pamiętać, że dzięki niej mamy także szansę ocalić zniszczone zęby. Zakres oferowanego przez dany gabinet wsparcia może być zróżnicowany, w zależności od umiejętności lekarza oraz dostępnego zaplecza technicznego.

Większość zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym w Tychach jest całkowicie bezbolesna, dzięki znieczuleniu miejscowemu. W celu postawienia trafnej diagnozy i dokładniejszego zapoznania się z problemem, przed wykonaniem jakiegokolwiek zabiegu warto wykonać specjalistyczne badania, takie jak m.in. pantomogram, tomografię trójwymiarową czy radiowizjografię cyfrową.

Choć wizyta w gabinecie dentystycznym nie kojarzy się z czymś przyjemnym, niejednokrotnie pozwala na całkowite pozbycie się dyskomfortu i bólu, z którym borykają się pacjenci. Dzięki stałemu rozwojowi wszelkich dziedzin medycyny, w tym także stomatologii, możliwe jest zyskanie zdrowego uśmiechu, niezależnie od wieku.

 
Fatcow review is based on customer testimonials and is listed on the Best Web Hosting Reviews site.
Joomla Template designed by Best Cheap Hosting

Prodent Ewa Surman-Nowak | ul. Bohaterów Warszawy 12, 43-100 Tychy

E-mail: stomatologiaprodent@op.pl | Tel. 516 059 450